Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Sympozjum Naukowe 'Jasnogórska Matka Kościoła' - zapowiedź


Piątek, 14.02.2020

Sympozjum Naukowe 'Jasnogórska Matka Kościoła' - zapowiedź
Z inicjatywy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego i Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, w dniach 24 i 25 lutego na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe 'Jasnogórska Matka Kościoła'.

Zasadniczym celem dwudniowych obrad jest bliższe poznanie, i jeszcze pełniejsze naśladowanie Matki Chrystusa. Mówi paulin o. prof. Andrzej Napiórkowski, Kierownik Katedry Eklezjologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie:

Wśród prelegentów znaleźli się naukowcy reprezentujący środowiska akademickie z Lublina, Katowic, Wrocławia, Szczecina , Krakowa i Częstochowy. Nie zabraknie też gości z Austrii.

W czasie obrad zostaną przedstawione m.in. tematy takie, jak: Maryjność wobec tajemnicy odkupienia, Ojcowie greccy o Maryi i jej roli w historii zbawienia, Matka Chrystusa w teologii ewangelicko-reformowanej oraz Macierzyństwo Maryi w literaturze polskiej.

Sympozjum, które ma charakter otwarty, odbędzie się w Kaplicy Różańcowej.

Autor: MB

Zobacz również

 Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Sobota, 22.02.2020

Na Jasnej Górze modli się grupa kobiet samotnych i wdów, które przeżywają we wspólnocie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej rekolekcje. 'Rola i zadanie kobiety - bycie towarzyszką' - to temat ćwiczeń duchowych, które prowadzi ks. Jakub Raczyński, kapłan arch. częstochowskiej.

Autor: IB

Prawnicy UPJPII u Maryi

Prawnicy UPJPII u Maryi

Sobota, 22.02.2020

Tradycją Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie są coroczne pielgrzymki kadry wykładowców na Jasną Górę.

Autor: IB

Modlitwa lekarzy

Modlitwa lekarzy

Sobota, 22.02.2020

We Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej uczestniczyli dziś członkowie Częstochowskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Autor: IB

Modlitwą obudzić głód ducha

Modlitwą obudzić głód ducha

Piątek, 21.02.2020

Od wczoraj w Sanktuarium trwają Jasnogórskie Dni Skupienia, które gromadzą rzesze zainteresowanych z całej Polski. Dla wielu z nich jest to czas zatrzymania się w pędzie codziennego życia.

Autor: MB

Czuwanie modlitewne paulińskiej parafii z Świdnicy

Piątek, 21.02.2020

Ponad 200 - osobowa grupa wiernych z Sanktuarium św. Józefa, Opiekuna Rodzin w Świdnicy podejmie dziś nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze.

Autor: MB

Instrukcja obsługi matury

Instrukcja obsługi matury

Piątek, 21.02.2020

Swoją przyszłość związaną z przygotowaniami do egzaminu dojrzałości oraz dalszymi wyborami życiowymi, dziś w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze polecają maturzyści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach.

Autor: MB