Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Ferie kleryków Towarzystwa Chrystusowego


Czwartek, 13.02.2020

Ferie kleryków Towarzystwa Chrystusowego
Przerwę w nauce po zakończonym semestrze zimowym a przed rozpoczynającym się już niebawem semestrem letnim klerycy z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej wykorzystali na nawiedzenie jasnogórskiego Sanktuarium, gdzie przyjechali na wspólną modlitwę i odpoczynek oraz indywidualne spotkanie z Maryją.
Dla kleryka Dominika z Niemiec Matka Boża Częstochowska jest osobą, która pełni wyjątkową rolę w jego życiu, już od czasu dzieciństwa i młodości.

Kleryk Bogdan z Ukrainy wyjaśnił, na czym polega niezwykły związek księży misjonarzy chrystusowców z Ikoną Jasnogórską.

Klerycy przybyli na Jasną Górę z Poznania, gdzie mieści się główna siedziba zgromadzenia wraz z Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego.

Autor: adm

Zobacz również

 Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Sobota, 22.02.2020

Na Jasnej Górze modli się grupa kobiet samotnych i wdów, które przeżywają we wspólnocie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej rekolekcje. 'Rola i zadanie kobiety - bycie towarzyszką' - to temat ćwiczeń duchowych, które prowadzi ks. Jakub Raczyński, kapłan arch. częstochowskiej.

Autor: IB

Prawnicy UPJPII u Maryi

Prawnicy UPJPII u Maryi

Sobota, 22.02.2020

Tradycją Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie są coroczne pielgrzymki kadry wykładowców na Jasną Górę.

Autor: IB

Modlitwa lekarzy

Modlitwa lekarzy

Sobota, 22.02.2020

We Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej uczestniczyli dziś członkowie Częstochowskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Autor: IB

Modlitwą obudzić głód ducha

Modlitwą obudzić głód ducha

Piątek, 21.02.2020

Od wczoraj w Sanktuarium trwają Jasnogórskie Dni Skupienia, które gromadzą rzesze zainteresowanych z całej Polski. Dla wielu z nich jest to czas zatrzymania się w pędzie codziennego życia.

Autor: MB

Czuwanie modlitewne paulińskiej parafii z Świdnicy

Piątek, 21.02.2020

Ponad 200 - osobowa grupa wiernych z Sanktuarium św. Józefa, Opiekuna Rodzin w Świdnicy podejmie dziś nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze.

Autor: MB

Instrukcja obsługi matury

Instrukcja obsługi matury

Piątek, 21.02.2020

Swoją przyszłość związaną z przygotowaniami do egzaminu dojrzałości oraz dalszymi wyborami życiowymi, dziś w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze polecają maturzyści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach.

Autor: MB