Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Na karnawał do Maryi


Środa, 12.02.2020

Na karnawał do Maryi
W ostatnią sobotę karnawału w Sali Papieskiej na Jasnej Górze odbędzie się koncert zespół Eufonia zatytułowany Pieśń nad Pieśniami. Wydarzenie muzyczne jest premierą płyty pod tym samym tytułem, nad którą patronat medialny objęło Radio Jasna Góra.
Pieśń nad Pieśniami w aranżacji zespołu Eufonia to projekt muzyczny, który powstał jako dokładna adaptacja tekstu biblijnego w przekładzie Biblii Jerozolimskiej.
Autorka muzyki i liderka zespołu - Agnieszka Fiuk zaznacza, że na całość kompozycji składają się różne gatunki muzyczne w tym taneczne.

Z uwagi na tematykę biblijnej księgi Pieśni nad Pieśniami, jak przyznaje wcielająca się w rolę Oblubienicy wokalistka, na koncert w sposób szczególny zaproszone są osoby zaślubione sobie bądź przygotowujące się do zaślubin.

Koncert Pieśń nad Pieśniami odbędzie się w jasnogórskim Sanktuarium 22 lutego o godz. 19.30. Wstęp jest wolny.

Autor: IB

Zobacz również

Z zawierzenie KUL

Z zawierzenie KUL

Niedziela, 23.02.2020

Modlitwa za wszystkich, którzy wspierają Katolicki Uniwersytet Lubelski i zawierzenie nowego uniwersyteckiego centrum medialnego to intencje jasnogórskiej pielgrzymki przedstawicieli KUL-u.

Autor: IT

 Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Sobota, 22.02.2020

Na Jasnej Górze modli się grupa kobiet samotnych i wdów, które przeżywają we wspólnocie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej rekolekcje. 'Rola i zadanie kobiety - bycie towarzyszką' - to temat ćwiczeń duchowych, które prowadzi ks. Jakub Raczyński, kapłan arch. częstochowskiej.

Autor: IB

Prawnicy UPJPII u Maryi

Prawnicy UPJPII u Maryi

Sobota, 22.02.2020

Tradycją Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie są coroczne pielgrzymki kadry wykładowców na Jasną Górę.

Autor: IB

Modlitwa lekarzy

Modlitwa lekarzy

Sobota, 22.02.2020

We Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej uczestniczyli dziś członkowie Częstochowskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Autor: IB

Modlitwą obudzić głód ducha

Modlitwą obudzić głód ducha

Piątek, 21.02.2020

Od wczoraj w Sanktuarium trwają Jasnogórskie Dni Skupienia, które gromadzą rzesze zainteresowanych z całej Polski. Dla wielu z nich jest to czas zatrzymania się w pędzie codziennego życia.

Autor: MB

Czuwanie modlitewne paulińskiej parafii z Świdnicy

Piątek, 21.02.2020

Ponad 200 - osobowa grupa wiernych z Sanktuarium św. Józefa, Opiekuna Rodzin w Świdnicy podejmie dziś nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze.

Autor: MB