Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Czuwanie nocne w intencji chorych


Środa, 12.02.2020

Czuwanie nocne w intencji chorych
Tradycyjnie z 11 - go na 12 - ty dzień miesiąca na Jasnej Górze odbyło się czuwanie wiernych arch. częstochowskiej.
Z uwagi na przypadający we wczorajsze wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Światowy Dzień Chorego intencją nocnego czuwania była modlitwa za osoby chore i potrzebujące pomocy.
Mszy św. o północy przewodniczył bp Andrzej Przybylski. W homilii częstochowski biskup pomocniczy prosił chorych by swój lęk związany z dolegliwościami ciała, ze schorzeniami i bólem fizycznym oraz psychicznym zawierzali Bogu.

Bp. Przybylski przypomniał, że Jezus uzdrawia nas podczas każdej Eucharystii, nie tylko w przypadający Światowy Dzień Chorego. Naszym zadaniem jest z wiarą w każdej Mszy św. uczestniczyć.
Każdego 11 dnia miesiąca nocne czuwania w Kaplicy Matki Bożej przygotowują i animują różne ruchy i wspólnoty modlitewne arch. częstochowskiej, wczorajsze zorganizował Katolicki Ruch Dobroczynny 'Betel', którego wolontariusze prowadzą w Polsce i poza jej granicami domy dla niepełnosprawnych sierot społecznych i osób pozostawionych bez opieki.

Autor: IB

Zobacz również

 Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Sobota, 22.02.2020

Na Jasnej Górze modli się grupa kobiet samotnych i wdów, które przeżywają we wspólnocie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej rekolekcje. 'Rola i zadanie kobiety - bycie towarzyszką' - to temat ćwiczeń duchowych, które prowadzi ks. Jakub Raczyński, kapłan arch. częstochowskiej.

Autor: IB

Prawnicy UPJPII u Maryi

Prawnicy UPJPII u Maryi

Sobota, 22.02.2020

Tradycją Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie są coroczne pielgrzymki kadry wykładowców na Jasną Górę.

Autor: IB

Modlitwa lekarzy

Modlitwa lekarzy

Sobota, 22.02.2020

We Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej uczestniczyli dziś członkowie Częstochowskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Autor: IB

Modlitwą obudzić głód ducha

Modlitwą obudzić głód ducha

Piątek, 21.02.2020

Od wczoraj w Sanktuarium trwają Jasnogórskie Dni Skupienia, które gromadzą rzesze zainteresowanych z całej Polski. Dla wielu z nich jest to czas zatrzymania się w pędzie codziennego życia.

Autor: MB

Czuwanie modlitewne paulińskiej parafii z Świdnicy

Piątek, 21.02.2020

Ponad 200 - osobowa grupa wiernych z Sanktuarium św. Józefa, Opiekuna Rodzin w Świdnicy podejmie dziś nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze.

Autor: MB

Instrukcja obsługi matury

Instrukcja obsługi matury

Piątek, 21.02.2020

Swoją przyszłość związaną z przygotowaniami do egzaminu dojrzałości oraz dalszymi wyborami życiowymi, dziś w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze polecają maturzyści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach.

Autor: MB