Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Sakrament namaszczenia chorych nie jest sakramentem "'ostatniego pożegnania"


Wtorek, 11.02.2020

Sakrament namaszczenia chorych nie jest sakramentem
"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" słowa z Ewangelii wg. Św. Mateusza stanowią motyw przewodni tegorocznego 28. Światowego Dnia Chorego. W jasnogórską modlitwę za chorych i ich opiekunów wpisała się Msza Święta i nabożeństwo lourdzkie, którym przewodniczył paulin - o. Nikodem Kilnar.

W homilii celebrans przypomniał o sensie Sakramentu Namaszczenia Chorych:

Wśród zawierzających sie dziś Matce Bożej są także podopieczni, pracownicy i wolontariusze katolickiego dobroczynnego ruchu 'Betel', którzy po Apelu Jasnogórskim podejmą nocne czuwanie modlitewne w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Autor: AN

Zobacz również

 Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Sobota, 22.02.2020

Na Jasnej Górze modli się grupa kobiet samotnych i wdów, które przeżywają we wspólnocie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej rekolekcje. 'Rola i zadanie kobiety - bycie towarzyszką' - to temat ćwiczeń duchowych, które prowadzi ks. Jakub Raczyński, kapłan arch. częstochowskiej.

Autor: IB

Prawnicy UPJPII u Maryi

Prawnicy UPJPII u Maryi

Sobota, 22.02.2020

Tradycją Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie są coroczne pielgrzymki kadry wykładowców na Jasną Górę.

Autor: IB

Modlitwa lekarzy

Modlitwa lekarzy

Sobota, 22.02.2020

We Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej uczestniczyli dziś członkowie Częstochowskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Autor: IB

Modlitwą obudzić głód ducha

Modlitwą obudzić głód ducha

Piątek, 21.02.2020

Od wczoraj w Sanktuarium trwają Jasnogórskie Dni Skupienia, które gromadzą rzesze zainteresowanych z całej Polski. Dla wielu z nich jest to czas zatrzymania się w pędzie codziennego życia.

Autor: MB

Czuwanie modlitewne paulińskiej parafii z Świdnicy

Piątek, 21.02.2020

Ponad 200 - osobowa grupa wiernych z Sanktuarium św. Józefa, Opiekuna Rodzin w Świdnicy podejmie dziś nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze.

Autor: MB

Instrukcja obsługi matury

Instrukcja obsługi matury

Piątek, 21.02.2020

Swoją przyszłość związaną z przygotowaniami do egzaminu dojrzałości oraz dalszymi wyborami życiowymi, dziś w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze polecają maturzyści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach.

Autor: MB