Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście"


Wtorek, 11.02.2020

Eucharystia w intencji ludzi chorych i nabożeństwo lourdzkie stanowią centrum obchodów 28. Światowego Dnia Chorego na Jasnej Górze.

- Chrystus mówi do nas 'przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię' - mówi ks. Jacek Marciniec, duszpasterz osób chorych i niepełnosprawnych w Archidiecezji Częstochowskiej:

O nietypowej posłudze chorym mówi, pielgrzymująca do Sanktuarium, s. Karolina, postulantka Sióstr Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego:

Na Jasną Górę, nie tylko dziś, ale niemal każdego dnia przybywają pielgrzymi, którzy w swoich modlitwach w sposób szczególny proszą o zdrowie dla siebie i swoich najbliższych.

- Dziękuję Matce Bożej, że żyję i mogę do niej przychodzić - mówi pani Gabriela z Gliwic:

Apelem Jasnogórskim rozpocznie się całonocne czuwanie na Jasnej Górze w intencji chorych prowadzone przez Katolicki Ruch Dobroczynny "Betel".

Autor: AN

Zobacz również

Z zawierzenie KUL

Z zawierzenie KUL

Niedziela, 23.02.2020

Modlitwa za wszystkich, którzy wspierają Katolicki Uniwersytet Lubelski i zawierzenie nowego uniwersyteckiego centrum medialnego to intencje jasnogórskiej pielgrzymki przedstawicieli KUL-u.

Autor: IT

 Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Sobota, 22.02.2020

Na Jasnej Górze modli się grupa kobiet samotnych i wdów, które przeżywają we wspólnocie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej rekolekcje. 'Rola i zadanie kobiety - bycie towarzyszką' - to temat ćwiczeń duchowych, które prowadzi ks. Jakub Raczyński, kapłan arch. częstochowskiej.

Autor: IB

Prawnicy UPJPII u Maryi

Prawnicy UPJPII u Maryi

Sobota, 22.02.2020

Tradycją Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie są coroczne pielgrzymki kadry wykładowców na Jasną Górę.

Autor: IB

Modlitwa lekarzy

Modlitwa lekarzy

Sobota, 22.02.2020

We Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej uczestniczyli dziś członkowie Częstochowskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Autor: IB

Modlitwą obudzić głód ducha

Modlitwą obudzić głód ducha

Piątek, 21.02.2020

Od wczoraj w Sanktuarium trwają Jasnogórskie Dni Skupienia, które gromadzą rzesze zainteresowanych z całej Polski. Dla wielu z nich jest to czas zatrzymania się w pędzie codziennego życia.

Autor: MB

Czuwanie modlitewne paulińskiej parafii z Świdnicy

Piątek, 21.02.2020

Ponad 200 - osobowa grupa wiernych z Sanktuarium św. Józefa, Opiekuna Rodzin w Świdnicy podejmie dziś nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze.

Autor: MB