Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Pieszo, na rolkach, rowerach i autokarami. Na Jasną Górę przybywają dziś różne grupy pielgrzymów z kraju i zagranicy.

  221 kilometrów, 50 uczestników, 4 dni jazdy to1. Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska, która przed południem dotarła na Jasną Górę.

  - Hasłem całych rekolekcji były słowa: Miłosierdzie w drodze, a każdy dzień miał swoją nazwę – mówi Paula Łuszczek współorganizatorka i pilot grupy.  O specyfice i reakcjach otoczenia na taką formą pielgrzymowania mówił ks. Jerzy Babiak, pomysłodawca i przewodnik pielgrzymki.  Oprócz indywidualnych modlitw, uczestnicy Rolkowej Pielgrzymki Wrocławskiej mieli także jedną wspólną intencje. Pątnicy włączyli się w akcję Kilometry Miłości, przygotowaną przez Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”. Za każdy przejechany kilometr wierni mogli ofiarować dowolną kwotę, która przyczyni się do wybudowania studni w wiosce Toki w Czadzie.

  Rolkową Pielgrzymkę Wrocławską zorganizowały: Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”  i Liceum Salezjańskie ze stolicy Dolnego Śląska.


  Po raz 10. do Matki Bożej Częstochowskiej w pieszej wędrówce dotarli wierni z parafii pw. Ducha Świętego z Rudy Śląskiej – Czarnego Lasu.
  Hasło rekolekcji w drodze „Jezu Ufam Tobie”, nawiązywało do Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

  Jak powiedział przewodnik grupy ks. Krzysztof Wieczorek, przemierzając Jurę Krakowsko - Częstochowską, pielgrzymi uczyli się doświadczać i okazywać miłosierdzie:  Pielgrzymka to dobry sposób rozpoczęcia wakacji powiedział Filip, ministrant z Rudy Śląskiej:  Oprócz pątników z Rudy Śląskiej w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę przybyli także wierni z Piekar Śląskich.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>